621af29360685f88fae4c26f96ed9d8c_L

8 ایده نوشتن محتوا در رسانه های اجتماعی

آنچه در این مقاله می خوانید :

– آیا شما هم برای تولید روزانه ی مطالب جدید در شبکه های اجتماعی مشکل دارید؟
– آیا به دنبال کمک گرفتن برای تولید محتوای مفید ، سریع و آسان هستید؟

با اینکه شما موضوعات زیادی در ذهن دارید، برای رسیدن  به ایده ی ساده  و نوشتن محتوای تازه ، احساس سردرگمی خواهید کرد.
در این مقاله، شما با 8 ایده در زمینه ی محتوا آشنا خواهید شد  که می تواند شما را در اضافه کردن پست های بیشتر و افزودن روزانه ی محتوا در شبکه های اجتماعی کمک  کند.

√ دنبال کردن روزانه موضوعات

انتخاب یک موضوع خاص برای  هر روز هفته، نوشتن محتوا را در شبکه های اجتماعی راحت تر می سازد.  موضوعات غیر تکراری ، استحکام و نقطه قوتی برای  شما ایجاد می کنند تا مخاطبان هرروز به دنبال چیزهای جدیدتر از شما باشند.
یک نمونه یا ترکیبی از موضوعات  زیر را امتحان و مشاهده کنید، چه چیزی باعث دریافت بهترین تعامل از مخاطبان می شود؟
شنبه:  اولین روز کاری هفته، شنبه است. نوشتن مطالب انرژی بخش در مورد این روز می تواند مفید باشد  و یا حتی   می توان  از اخبار مهم هفته جاری صحبت کرد که البته بهتر است کوتاه و تیتر وار باشد.
یکشنبه: نکات مهم و چیزهای لذت بخش یا نکات بی اهمیت را می توان در این روز قرار داد.مثلا مطالب سرگرم کننده و یا موضوعات طنزی که مرتبط با اتفاقات روز جامعه می باشد، خیلی موثرتر است.
دوشنبه: نکات خرافی یا خردمندانه  در این روز می تواند سوژه خوبی برای شما باشد.که اگر با مسائل روز و یا اتفاقاتی که در تقویم ثبت شده، همراه شود مفیدتر خواهد بود و از همه مهم تر اگر مرتبط با موضوع شبکه اجتماعی شما باشد تاثیر بیشتری دارد.
سه شنبه: روز وسط هفته است ، معمولا در این روز اکثر مردم  برای  تعطیلات پایان هفته خود،  در حال برنامه ریزی هستند. مثلا می توانید پیشنهاداتی برای آخر هفته بدهید و یا اگر شبکه ی اجتماعی شما تخصصی هست می توانید در صورت امکان به آن مرتبط کنید.
چهارشنبه: محرک این روز می تواند ایجاد یک  موسیقی باشد و یا قراردادن قسمتی از  فیلم و یا عکسی که در اذهان عمومی برای مخاطبانتان نوستالژیک  است.اگر شبکه ی اختصاصی دارید بهتر است در همان زمینه به یاد کردن خاطره ها  بپردازید.مثلا اگر در صنف رایانه فعالیت می کنید می توانید عکس یک هارد قدیمی مربوط به 50 سال قبل را قرار دهید و در مورد آن اطلاعاتی هم بدهید و یک مقایسه کوچک با هاردهای فعلی از نظر ابعاد فیزیکی و حجم قابل ذخیره سازی،انجام دهید.
پنجشنبه: یاد کردن از نیاکان، مرور خاطرات و شکر گذاری خداوند را می توان در این روز قرار داد. همچنین می توانید با استفاده از جملات و موزیک  های آرام بخش و دعوت کردن همگان به آرامش ، برنامه ی آخر هفته  خود را به بهترین شکل ممکن اجرا کنید.
جمعه: خداروشکر امروز جمعه است!، بهتر است در این روز اگر شبکه اجتماعی شما دارای موضوع کاری و  اختصاصی  هست مطلبی غیر مرتبط با آن قرار دهید تا تنوعی برای مخاطبان شما شود.
سرگرمی در روز جمعه چه می تواند باشد؟ گذراندن یک روز خوب همراه با عکاسی می تواند ایده خوبی در این روز باشد.شما می توانید با اشتراک گذاشتن عکس هایی که گرفتید از  مخاطبان بخواهید نظرشان را در مورد این  عکس ها  بدهند.
این ها از موضوعات پرطرفدار در هشتگ ها هستند، بنابراین مطمئن شوید که هشتگ مناسب را در پست های اینستاگرام و توییتر خود اضافه می کنید.
در پایان هر هفته، در تقویم خود موضوعاتی را برای هفته ای که در  پیش رو دارید برنامه ریزی کنید. پس از گذشتن چند ماه از ارسال مطالب مختلف، بررسی کنید مخاطبان نسبت به کدام موضوعات، واکنش بهتری داشته اند.
ایجاد یک موضوع ثابت برای روزهای هفته،  باعث می شود بدانید چه چیز را می خواهید ارسال کنید.

√ برپایی جشن شاد یا غیر معمول در تعطیلات

آیا می دانید که 9 آوریل روز (نام و نام خانوادگی خود) و یا روز 8 اکتبر روز ( هشت پا) نام دارد؟ در بین روزهای سال حداقل یک تعطیلات غیر معمول وجود دارد که مخاطبان نام آن را هرگز نشنیده اند. پست های جالب در مورد این تعطیلات در پروفایل شبکه های اجتماعی خود داشته باشید و از چسباندن هشتگ به انتهای آن ها اطمینان حاصل کنید.
یک کمپانی بزرگ در آمریکا، در صفحه خود، مطلبی را با عنوان  «هشتگ بازی و تفریح در روز شن و ماسه » به منظور نشان دادن برنامه های آینده خود نوشته است. همین این امر باعث جذب بازدیدکنندگان بیشتر برای این کمپانی شد.
یا یک شرینی پزی شناخته شده  روزی را به عنوان «روز ملی شیرینی» در تقویم خود مشخص کرده است و برای دوام و ترقی اعتبارات خود تخفیفاتی در این روز مشخص کرده است.این می تواند برای هر شغلی مناسب باشد.حالا اگر روز  بخصوصی در تقویم ما وجود دارد (مثلا روز پزشک ،روز مهندس،روز….) از همان استفاده کنید و اگر ندارد برای  شغل خود یک روز را در تقویم مشخص کنید و در آن روز خدمات و تخفیفات خوبی به مشتریان بدهید و از طریق شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کنید.
راه آسان برای به روزبودن سایت در تمام سال، تهیه لیستی از تمام تعطیلاتی است که به احتمال زیاد شما تابه حال آن ها را نشنیده اید. ابتدا انتخاب کنید که از کدام تعطیلات می خواهید به عنوان سمبل در پست های خود استفاده کنید،
برای تشویق مخاطبانتان به برقراری ارتباط ، استفاده از یک پرسش و پاسخ مناسب می تواند راه خوبی باشد . دعوت به تعامل می تواند با پرسیدن سوالی ساده از مخاطبان یا پیشنهاد یک خرید با محدودیت زمانی آغاز شود.
مردم عاشق شنیدن حقایق سرگرم کننده هستند.  تعطیلاتی که تا به حال اسمی از آن نشنیده اند در این دسته قرار می گیرند، خلاق و شادی آفرین باشید تا مخاطبان شما با گذاشتن کامنت، لایک یا اشتراک گذاری پست هایتان، به شما پاسخ دهند.

√ طرح یک سوال جذاب

مردم دوست دارند نظرات یا تجربه های شخصی خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. راه آسان برای  ارتباط برقرار کردن، پرسیدن یک سوال جالب است.
به عنوان مثال، اگر شما صاحب یک آژانس مسافرتی هستید یک سوال ساده بپرسید. مانند، مکان مورد علاقه شما برای گذراندن تعطیلات تابستانی کجاست؟ یا قصد دارید خانواده خود را برای تعطیلات بعدی به کجا ببرید؟برای اینکه  توجه بیشتری را جلب کنید بهتر است این کار را  با قرار دادن یک طراحی یا عکس انجام دهید. بیشتر مردم به تصاویر توجه بیشتری نشان می دهند تا پست هایی که تماما متن هستند.
همچنین شما می توانید با مخاطبان در مورد پیشامدهای احتمالی  یا پیش بینی نتایج صحبت کنید مثلا در سوپر بال امسال چه کسی پیروز می شود؟ و یا می توانید با  قرار دادن دو گزینه  و دلیل  انتخابشان از گزینه  مورد نظر  با آنها ارتباط برقرار کنید.

√ درخواست از طرفداران برای پرکردن جاهای خالی

با نوشتن یک پست، می توانید از مردم بخواهید جای خالی را پر کنند. مانند آخرین برنامه تلویزیونی سرگرم کننده که من دیدم……………… بود یا من برای شام…………….. رفتم  این امر می تواند الهام بخش شروع یک گفتگو در شبکه های اجتماعی باشد.
در شبکه های اجتماعی این کار را انجام دهید و ببینید که چه  بازخوردی دارد.البته باید قدرت کنترل نظرات  را هم داشته باشید،چرا که ممکن است از موضوع دورشوید و ضد تبلیغ شود.

√ درخواست ارسال یک عنوان برای این عکس

ارسال یک عکس و درخواست از مخاطبان برای ارائه یک عنوان مناسب، و همچنین مطرح کردن  جایزه به بهترین عنوان، می تواند راهی خلاق برای تشویق به ارتباط باشد.
به عنوان مثال ، یک مغازه طلا فروشی، پستی را با یک عکس از رنگین کمان دوتایی، در بالای مغازه خود گذاشت و از مخاطبان درخواست کرد برای آن یک عنوان بنویسند.
شما همچنین می توانید جدول هایی از موضوعات مورد نظرتان را تهیه کنید و از مخاطبان خود بخواهید در مورد این موضوعات تصویر ارسال کنند. می توانید این کار را  با عنوان «بیایید امروز کمی تفریح کنیم » شروع کنید و  از آنها بخواهید عکسی از میان عکس های دوربین خود را  که توضیحات کوتاهی دارند ارسال کنند و بگویید ما دوست داریم این عکس ها را ببینیم.

√ توجه مردم را به کسب و کار خود جلب کنید

با  نمایش کسب و کار خود  به طرفدارانتان می توانید ارتباط معنی داری را با آنها برقرار کنید.
یکی از راه های انجام این کار جلب توجه کارمندانتان است.
ارسال عکس های سرگرم کننده از کارمندان خود، یک تضمین کیفی است تا مخاطبان را به نقش انها در شرکت خود مطمئن کنید.
هنگام تبریک گفتن به کارمندان در جشن های سالانه کاری،  با ارائه یک عکس و چند کلمه خوب، می توانید مخاطبان خود را اطلاع سازید.  پروفایل های خلاقانه کارکنان جدید و گذاشتن پست از جشن های سالانه در فیسبوک از این دسته است.

 

√ اشتراک گذاری منابع مرتبط با شخصی دیگر

آیا شما قصدی جز این دارید که مخاطبانتان در میان پست های شما چیزی جز مسائل جالب، سرگرم کننده یا مفید پیدا کنند؟پس مراقب اشتراک گذاری ها باشید.
به عنوان مثال می توانید یک مقاله خوب یا منابعی را  که به نظر مخاطبانتان مفید واقع می شود به اشتراک بگذارید. زیرا مخاطبان بیشتر به ارائه مطالب باارزش از طرف شما علاقه دارند، تا اینکه خودشان برای یافتن این مطالب تحقیق کنند.

√ کمک به ترویج رویدادهای محلی

اگر شما صاحب یک کسب و کار محلی هستید، اتفاقاتی را که در محله تان روی می دهد انتشار دهید، به عنوان مثال جمع آوری کمک یا یک بازی فوتبال در محله می تواند موردی خوبی باشد . این یک راه برای نشان دادن حسن نیت در زمینه کسب و کار و سرمایه گذاری در محله شما است.

 

 

نتیجه گیری
ایجاد محتوا، کاری وقت گیر و طاقت فرسا نیست. ایجاد لیستی از ایده های قابل استفاده ، راهی نتیجه بخش برای پر کردن محتوای تقویم شبکه های اجتماعی شماست.
برای اطمینان، مطالبی را در آغاز یا پایان هفته برای هفته بعد خود کنار بگذارید. همچنین وقتی را برای بررسی و پاسخ منظم به نظرات و پیام های مخاطبان درنظر بگیرید.
شما چه فکری می کنید؟ کدام روش ها برای پرکردن تقویم رسانه های اجتماعی مناسب است؟