تولید محتوا برای اینستاگرام

تولید محتوا برای اینستاگرام

آنچه در این مقاله می خوانید :

امروزه دنیای رشد و پیشرفت کسب و کارهای مختلف، تفاوت بسیاری با سال ها پیش پیدا کرده است. این یعنی لزوم استفاده و بهره گیری بسیاری از معیارهایی که در دنیای مدرن و تکنولوژیک امروزی وجود دارند انکار ناپذیر است. یکی از مهم ترین بسترهای رشد و پیشرفت بسیاری از کسب و کارها اینستاگرام است. در این مطلب با ما همراه باشید تا با جایگاه اینستاگرام و همین طور تولید محتوا برای اینستاگرام بیشتر آشنا شویم.

 

لزوم استفاده از اینستاگرام برای کسب و کارها

اینستاگرام این امکان را به شما می دهد که بتوانید بدون هیچ محدودیتی با سراسر دنیا در ارتباط باشید و کالا و خدمات خود را به آنها معرفی کنید. در کنار این نیز تعامل مستقیم میان کاربران، یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت اینستاگرام به حساب می آید.

 

تولید محتوا در اینستاگرام

 

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که صرفِ ساخت یک پروفایل در اینستاگرام برای پیشرفت کار شما کافی نیست! بلکه شما باید با پیروی از یک سیاست و پروسه ای، جایگاه خوبی را در اینستاگرام پیدا کنید و فالوورهای بسیاری را جذب نمایید. به خاطر داشته باشید که جذب فالوور هم پایان ماجرا نیست! شما باید فالوورها را به مشتریانی ثابت تبدیل کنید. بنابراین طی کردن این فرآیند نیازمند زمان و البته دقت بالایی است.

در این میان، اما افراد متخصص بسیاری هستند که با برخورداری از دانش روز و همین طور سال ها تجربه از تمامی الگوریتم های اینستاگرام باخبر هستند و احاطه کاملی بر آنها دارند. طبیعی است که در چنین شرایطی سپردن کار به دست کاردان، موفقیت شما را تضمین خواهد کرد. شما هم می توانید با دریافت مشاوره های تخصصی و کاربردی در نحوه استفاده از اینستاگرام و تولید محتوا در آن، به رشد و پیشرفت صفحه خود کمک کنید و هم اینکه با سپردن صفر تا صد کارها به دستان این متخصصان، از موفقیت در این زمینه مطمئن شوید.

اهمیت تولید محتوا برای اینستاگرام

بخش مهمی از فرآیند رشد و پیشرفت در اینستاگرام، تولید محتوای هدفمند برای آن است. شما باید بتوانید با ارائه یک محتوا و مفهومی کاربردی و مناسب، مخاطبان بسیاری را به سمت خود هدایت کنید و سپس آنها را به مشتریانی ابتدایی و بعد ثابت تبدیل نمایید.

یکی از مهم ترین مسائلی که در رابطه با تولید محتوا برای اینستاگرام باید بدانید مشخص کردن استراتژی محتوایی و کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با آن است. شما باید بدانید که تولید محتوای باکیفیت، کاربردی و خلاقانه می تواند بیشترین میزان تعامل برای مخاطب داشته باشد. به همین دلیل نیز در بررسی استراتژی محتوایی خود باید این موضوع را به عنوان نکته ای کلیدی در نظر داشته باشید. این موضوع نیازمند استعداد است. به همین دلیل نیز برخی از افراد امکان تولید چنین محتوایی را در خود نمی بینند و در نتیجه نیز افرادی به عنوان کارشناس می توانند تکنیک ها و نکات کلیدی تولید محتوا را به گونه ای پیاده کنند که برای مخاطبین شما جذاب باشد و به  افزایش فالوورهای فعال  منجر شود.

 

استراتژی تولید محتوا در اینستاگراممسیر رشد و پیشرفت در این شبکه اجتماعی، تاحدودی پیچیده و پر پیچ و خم است، به همین دلیل نیز لازم است که ابتدای هر چیز تکلیفتان را با خودتان روشن کنید. این یعنی برند شما نیازمند یک نقشه دقیق است تا بتواند بر اساس آن قدم بردارد. اهمیت استراتژی محتوا در اینستاگرام، دقیقا همان چیزی است که توسط کارشناسان این حوزه مورد بررسی قرار می گیرد و تمامی حرکت ها نیز بر اساس همان پیش می رود.

برخی از سیاست ها و تکنیک های مهم در افزایش جذابیت و کاربرد تولید محتوای اینستاگرام برای مخاطب شامل این موارد می شوند:

  • کشف نیاز مخاطب
  • رنگ آمیزی محتوا در اینستاگرام
  • انتخاب زبان مناسب برای برقراری ارتباط با مخاطب
  • تکراری نبودن محتواها و…

کارشناسان تولید محتوای اینستاگرام با آشنایی کامل با الگوریتم های این شبکه اجتماعی و همین طور نیازها و واکنش های مخاطب می توانند با رعایت قوانین و تاکتیک هایی به شما بگویند که در چه زمانی و به چه شکلی باید به تولید چگونه محتوایی برای اینستاگرام خود بپردازید.

نکات مهم برای تولید محتوای اینستاگرام

امروزه اینستاگرام به یک اقیانوس بی انتهایی از محتوا تبدیل شده که همین موضوع نیز می تواند کار شما را کمی سخت تر کند. این یعنی شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید میان حجم گسترده ای از محتواها، شانس دیده شدن بیشتری پیدا کنید و به جایگاهی که در نظر دارید دست یابید. کارشناسان اینستاگرام در این زمینه غالبا قوانین و اصول مشخصی را تدوین می کنند و بر اساس آن پیش می روند. تمامی این موارد می تواند برای ایجاد یک هویت یکپارچه و تاثیرگذار در صفحه اینستاگرام شما موثر باشد.

برای آنکه بتوانید به استفاده درستی از اینستاگرام دست یابید باید با قوانین کاملی از امنیت اکانت، الگوریتم های جدید اینستاگرام، آشنایی کافی با خود نرم افزار و… همراه باشید. در کنار این می توان به آشنایی و استفاده از ترفندهای افزایش نرخ تعامل، توانایی ایده پردازی، آشنایی با محدودیت های اکران محتوا، آشنایی با اصول طراحی و اکران پست و استوری و… نیز اشاره کرد.

قیمت تولید محتوا اینستاگرامیکی از ساده ترین راه هایی که پیش روی شما قرار می گیرید استفاده متفاوتی از انواع ویدیو، عکس، گیف، پست های اسلایدی، ویدیوهای آی جی تی وی و… است. طبیعتا بخش های زیاد دیگری از این کار، زمانبر و تخصصی خواهند بود. به همین دلیل نیز با اعتماد به یک کارشناس محتوایی اینستاگرام، خیال خود را از چالش های پیش رو راحت کنید.

بخش مهم دیگری از بحث تولید محتوا در اینستاگرام به درک جایگاه مهم هشتگ ها باز می گردد. هشتگ های اینستاگرام به عنوان معیارهای بسیار مهمی شناخته می شوند که می توانند اعتبار پست و به دنبال آن، صفحه شما را کاملا تحت تاثیر خود قرار دهند. این یعنی همان قدر که استفاده درست از آنها می تواند تاثیرات مثبت بسیاری را به دنبال داشته باشد، استفاده اشتباه و نابجایی از آنها نیز می تواند کار دستتان بدهد! به همین دلیل هم باید حتما در روند و نحوه استفاده از هشتگ گذاری ها نیز دقت داشته باشید.

یکی دیگر از کلیدهای موفقیت شما در تولید محتوا، همراهی و همکاری با برندهای برتر اینستاگرام یا همان اینفلوئنسرهاست. این موضوع را می توان یکی از مهم ترین سیاست های کارشناسان اینستاگرام دانست. آنها با بررسی موقعیت صفحه اینستاگرام شما و همین طور نحوه تولید محتوا تا به اینجا، لزوم همراهی با اینفلوئنسرها را بررسی می کنند و در صورت نیاز دست به کار می شوند.

تا به اینجا تنها بخش های کوچکی از ضوابط و سیاست های تولید محتوا برای اینستاگرام را برایتان مطرح کردیم. طبیعی است که شما می توانید با دریافت مشاوره در این زمینه و همین طور صرف زمان بسیار، به موفقیت دست یابید. اما اگر به دلیل مشغله کاری، کمبود وقت و یا هر مسئله دیگری، نتوانستید زمان لازم را برای صفحه اینستاگرام خود بگذارید می توانید از کارشناسان و متخصصین خبره این زمینه کمک بگیرید. آنها با احاطه کامل بر روی قوانین اینستاگرام و همین طور ارائه یک استراتژی مطمئن، پله های رشد و پیشرفت کسب و کار اینترنتی و برندینگ شما را پیش می برند و شما را به جایگاهی که مد نظر دارید می رسانند.

 

سوالات متداول:پکیج تولید محتوا اینستاگرام

چگونه با تولید محتوا به صفحه اکسپلور برسیم؟

هزینه تولید محتوا برای اینستاگرام چقدر است؟

از آنجایی برآورد بودجه برای مشاوره اینستاگرام مارکتینگ با توجه به هر پیج و شرایطی که دارد متفاوت است، پیش از مشاوره نمی توان هزینه مشخصی را برای تولید محتوا در اینستاگرام مشخص کرد.

آیا تولید محتوا باید برای طیف مشخصی از مخاطبین باشد؟

به صورت ایده آل چقدر زمان می برد تا با تولید محتوا به جایگاه ایده آلی دست یابیم؟