Untitled

اگر پیج پزشکی دارید این نکات را رعایت کنید!

آنچه در این مقاله می خوانید :

در مدیریت پیج های پزشکی، یکی از مهمترین نکاتی که لازم است رعایت شود این است که تا حد امکان شما به عنوان پزشک و مالک آن کسب و کار و مالک آن پیج دیده شوید. چرا این نکته مهم است؟

دلیلش این است که ما هر خریدی در اینستاگرام می‌خواهیم بکنیم در حقیقت با جان و سلامتی مان سروکار نداریم اما وقتی که می‌خواهیم به پزشک مراجعه کنیم در حقیقت جان سلامتی مان را در اختیار شما قرار میدهیم پس این حق مخاطب است که تا حد امکان شما را در پیجتان ببیند تا بتواند به این نتیجه برسد که اصلا شما آن مهارت و دانش کافی و لازم را دارید تا به بیمار خدمات بدهید یا نه.

 

جهت مشاوره، همین حالا می‌توانید با ما تماس بگیرید:

 اما در کنار این، یکی از نکاتی که خیلی از پیچ‌هایی که اتفاقا خود پزشکی زیاد در پیج هست اما باز هم آن نکات مهم را رعایت نمی‌کنند این است که آموزش ندیدند یعنی نمیدانند که اصل و اساس یک پیج پزشکی این است که وجاهت پزشکی و شان و جایگاه پزشکی را رعایت کنند، در کنار آن محتوایی که تولید می‌کنند این اشتباه باعث می شود آن فرد احساس نکند که شما همان کسی هستید که باید به شما مراجعه کند.

پس در کنار این که باید در پیجتان زیاد دیده شوید این را بدانید که اگر مشاوره‌ای درست نگیرید و اگر تکنیک های تولید محتوای پزشکی را بلد نباشید و یاد نگیرید و رعایت نکنید باز هم خیلی اتفاق خوبی در پیجتان نمی افتد. 

 

آیا پیج پزشکی فقط باید قبل و بعد بگذارد؟

حتما شما هم زیاد دیدید پیج هایی که کار پزشکی و زیبایی انجام می‌ دهند دائم نمونه‌ی کار های قبل و بعد می گذارند. این خیلی خوب است اما کنار این یک سری کارهای دیگر هم لازم است انجام دهید در این قسمت مقاله این موضوع را با هم بررسی می کنیم.

این قبل و بعد گذاشتن یعنی چی؟ از نظر روانشناسی فروش و تبلیغات همان موضوعی است که همیشه در مورد آن بحث کرده ایم. عکس بعد از کار می گذارند که مخاطب بداند چه چیزی گیرش می آید. بعد از آن عمل یا بعد از آن خدمت زیبایی به کجا میرسد، چه شکلی میشود.

 این خیلی خوب است و این یکی از اصلی‌ترین روش‌های جذب مخاطب است. اما کار مهمتری که این پیج ها انجام نمیدهند این است که اکثرشان (بعضی از آنها واقعا انجام می‌دهند) این است که سوال‌های مهم‌تر مخاطب که در ذهنشان است جواب نمیدهند و در مورد تولید محتوا  رعایت نمی‌کنند.

 یکی از نکاتی که اکثر افرادی که میخواهند عمل‌های زیبایی انجام بدهند و در ذهنشان است اینه که آن روزهای قبل از عمل چه مراحلی را باید طی بکنند، چه کارهایی را باید انجام بدهند تا آماده عمل شوند، این از آن مواردی است که خیلی بهش می‌پردازند و این باعث میشود  مخاطبشان خیلی جذب آن پیج شود.

یکی از کارهای دیگری که باید انجام بدهیم راجب بعد از عمل باید صحبت کنیم این که بعد از عمل چه اتفاقاتی می افتد، چه مراقبت‌هایی لازم است، چقدر دوره نقاهت دارد یا موارد دیگر نمی‌پردازند یا خیلی خلاصه و سرسری از آن رد میشوند و این باعث میشود آن فرد نتواند درست روی آن عمل تمرکز و برنامه‌ریزی کند. شما باید مخاطب را از نظر ذهنی در شرایط عمل قرار بدهید یعنی به بیمار اجازه بدید خیال‌پردازی کند. خیال پردازی ها گذاشتن عکس بعد عمل خیلی خوب است و جزو بهترین خیال‌پردازی هاست ولی کافی نیست.

شما باید تمام سوال‌های مخاطب را برای خودتان بنویسید از آن سوال‌ها محتوا تولید کنید و در پیجتان بگذارید به جای گذاشتن عکس قبل و بعد.

اکثر آن پیج هایی که فقط عکس قبل و بعد می گذارند وقتی که با من ارتباط برقرار می‌کنند برای مشاور خیلی راضی نیستند از درآمدشان چرا؟ چون فقط کارشان شده گذاشتن عکس قبل و بعد ولی شما این کار را نکنید حتما سوال‌های دیگر مردم را هم در پیجتان جواب بدهید.

 

 

نکات پیج های پزشکی

اگر پزشک زیبایی هستید و میخواهید در اینستاگرام وقتتان تلف نشود، دو گروه افراد هستند که هیچ وقت برای شما تبدیل به مراجعه کننده نخواهند شد. در این قسمت مقاله این دو گروه را معرفی می کنیم و راهکارهایی رو بررسی میکنیم که چطوری این گروه‌ها را شناسایی کنید و وقت تان را برایشان تلف نکنید.

خب گروه اول افرادی هستند که توقع و انتظار درستی از نتایج از آن عمل ندارند یعنی اصلا فکر می‌کنند بعد از عمل از یک حالت به یه حالتی میرسند، شما که پزشک این کار هستید می‌دانید این برای همه عملی نیست و در حقیقت آن انتظار بی جایی که از نتیجه‌ی عمل دارند باعث میشود شما را اذیت کنند. این گروه را نپذیرید چرا چون بعد از عمل آنقدر شما را اذیت می‌کنند که اصلا از این که آن فرد را عمل کردید پشیمان میشوید. در حقیقت این گروه از افراد اگر هم تبدیل به مراجعه کننده شوند برای شما دردسرش بیشتر از منافعشان است.

دومین گروه افرادی هستند که شکاک هستند به شما شک دارند، به تجهیزات کلینیک شک دارند، به خود عمل شک دارند به همه‌ چیز و از سوالاشان مشخص است که این افراد اصلا معلوم نیست که این عمل را برای خودشان مفید می‌دانند یا مضر و فقط سعی می‌کنند مدام سوال‌های مختلفی بپرسند تا در حرف های شما یک نقطه ضعف پیداکنند و بعد اون را انجام ندهند. این افراد اگر عمل انجام بدهند و اگر تبدیل به مراجعه‌ کننده شوند بعد شما را خیلی اذیت می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم این گروه را هم نپذیرید.

اما راهکار چیست؟ راهکار این است که شما در تقویم محتوایی تان حتما در مورد نتایج بعد از عمل، آن انتظارات درست و منطقی بعد از عمل محتوا تولید کنید تا مخاطب آگاه شود و دوم اینکه وقتی با شما صحبت می‌کند همان ابتدا اگر تشخیص می‌دهید این فرد انتظار بی‌جایی از نتیجه عمل دارد و یا اصلا شک دارد به شما خیلی وقتتان را برایشان تلف نکنید. 

یک سری راه کارهای دیگر هم هست برای اینکه این افراد را تبدیل کنیم به مراجعه‌کننده‌ی خوب، مراجعه کننده‌ای که دیگر آن انتظار بی جا را ندارد که ما در مشاوره هامان به پزشکان این نکات را میگوییم.

 

خاطرات پزشکی

اگر پزشک هستید و در پیجتان فقط دارید تجهیزات و خدمات مطبتان را معرفی می‌کنید طبیعتا مخاطب خیلی در پیج شما نخواهد بود چون یک سری مخاطبان هستند که اصلا در حال حاضر به آن خدمات نیازی ندارند. شما باید کاری کنید که آن مخاطب هم در پیجتان بماند.

یکی از تکنیک‌های جذابی که باعث میشود مخاطب در پیج شما بماند این است که از خاطرات کاری و خاطرات تحصیلیتان صحبت کنید، این برای مخاطب خیلی جالب است که بداند شما رتبه‌ی چند کنکور بوده اید، در چه دانشگاه‌ی درس خوانده اید، کجا طرح گذراندید و در دوران کاریتان که تصمیم‌های مهمی در لحظات بحرانی و حساس گرفتید تا باعث شده جون یک فرد نجات پیدا کند. حتما در کنار تولید محتوا در مورد خدمات مطب و تجهیزات مطبتان خاطرات کاری و تحصیلیتان را هم بگید.

 

ایده تولید محتوا برای پیج های پزشکی

اگر میخواهید مخاطب در پیج شما بماند و تبدیل به فالوئر روح نشود! این ایده ها را در پیج تان حتما استفاده کنید:

اولا باید در مورد همه موضوعات مرتبط با تخصص خودتان صحبت کنید و نه فقط موضوعاتی که برای شما درآمدزا هست!

صرفا گذاشتن عکس های قبل و بعد و صحبت در مورد عمل ها و خدمات زیبایی و درمانی مخاطب در پیج شما مدت طولانی نمیماند! اگر هم بماند فالور روح میشود و آسیب بزرگی به پیج تان میرساند!

چرا ؟

چون ممکن است همان لحظه ای که با پیج شما آشنا میشود لزوما به آن عمل یا خدمت نیاز نداشته باشد و یا شرایطش را نداشته باشد. پس باید کاری کنیم که به دلایل دیگر در پیج بماند تا زمانی که نیاز یا شرایط داشته باشد.

حتما هر بیماری یا حتی زیبایی که مرتبط با تخصص و موضوع پیج شماست این موراد را شامل میشود.

علائم , علت ها , روش های تشخیص , پیشگیری , درمان , نقاهت و مراقبت بعد از عمل یا درمان, نتایج و فواید!

همانطور که دیدید برای هر موضوع حداقل ۷ دسته بندی محتوایی دارید!

“البته تقویم محتوایی که من طراحی میکنم خیلی کامل تر و کسترده تر از این حرفهاست” پس عکس و فیلم قبل و بعد زمانی خوب است که مخاطب در کنارش احساس کند ماندن درپیج شما باعث افزایش آگاهی در مورد سلامتی و بدنش میشود.

از اینکه تا انتها مقاله نکات مهم پیج های پزشکی با ما همراه بودید سپاس گذاریم.