رشد فروش با اینستاگرام

آموزش افزایش فروش در لایو اینستاگرام

آنچه در این مقاله می خوانید :

بازاریابی در لایو اینستاگرام تاثیر زیادی در فروش ما دارد. اینستاگرام با حدود یک میلیارد کاربر فعال و نزدیک شدن به مرز دو میلیارد، بیش از 70 درصد از اکانت‌های آن مربوط به کسب‌و‌کارها و فروشگاه‌های آنلاین می‌شود.

 

افزایش فروش در لایو اینستاگرام

آمار نشان داده است که تجارت در اینستاگرام می تواند بسیار مفید باشد و به پیشرفت کسب و کارها کمک کند. اما موضوع مهم این است که در این اپلیکیشن کسانی می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند که بیشتر دیده شوند و کاربران با آن‌ها تعامل بیشتری داشته باشند.

اینستاگرام آن دسته از اکانت هایی را که از تمام قابلیت‌های این اپلیکیشن استفاده می‌کنند بیشتر به علاقه‌مندانش نشان می‌دهد.

شاید به نظر شما تمام قابلیت‌های اینستاگرام برای فروشگاه‌های آنلاین کاربردی نباشد. اما نکتۀ مهم این است که شما به ایده‌پردازی و خلاقیت نیاز دارید تا بتوانید از تمام امکانات اینستاگرام به نفع فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید.

پست گذاشتن، استوری گذاشتن، داشتن استراتژی تولید محتوا، تنظیم هایلایت و تبلیغات و لایو گذاشتن تنها بخشی از کارهایی است که شما می‌توانید برای فروشگاه آنلاین خود انجام دهید. برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی موفق باید از جدیدترین امکانات اینستاگرام یعنی بازاریابی در لایو اینستاگرام استفاده کنید.

لایو اینستاگرام که بخشی از قابلیت استوری اینستاگرام است، ویژگی جدیدی در خود جای داده است. در لایو اینستاگرام کاربران امکان پخش زندۀ ویدئو و ارتباط با دنبال کنندگانشان را خواهند داشت. در لایو اینستاگرام کاربران می‌توانند سؤالات خود را مطرح کنند و نظراتشان را نیز به اشتراک بگذارند و با ادمین صفحه‌ای که آن را دنبال می‌کنند ارتباط برقرار کنند.

وقتی می‌خواهیم لایو بگذاریم از قبل باید یه سری کارهایی انجام بدهیم تا احتمال موفقیت آن لایو بالا برود. هدف ما از گذاشتن لایو معمولا اگر پیج کسب و کار داریم یا افزایش فروش هست یا اینکه افراد بیشتری برای استفاده از خدمات ما به محل کارمان بیایند. بنابراین ما باید از قبل یه سری کارهایی انجام بدهیم تا احتمال حضور افراد بیشتر در لایو بالا برود.

یکی از کارهای مهم، ایجاد نیاز است یعنی ما باید حتما ضمن اینکه از قبل لایو رو اطلاع رسانی میکنیم بگوییم که در آن لایو مثلا می‌خواهیم یک پیشنهاد ویژه بدهیم یا مثلا می‌خواهیم یک تخفیف ویژه اعلام کنیم.

 یا ایجاد نیازمان به گونه ای باشد که افرادی استوری‌های ما و پست‌های ما را در مورد لایو می‌بینند به این نتیجه برسند که حتما باید برای لایو حضور داشته باشند. چرا؟ چون این مثل پست نیست که بعدا هم بتوانند ببینند. بنابراین باید کاری کنیم که آنقدر لایو ما با ارزش برایشان باشد که وقتشان را برای آن زمان خالی کنند و هر کار دیگری که دارند کنار بگذارند و در آن لایو شرکت کنند.

 یکی از کارهایی که میشه کرد این هست که حتما قول‌هایی که میخواهیم در لایو بهشان عمل کنیم را از قبل اعلام کنیم یعنی بگوییم افرادی که در این لایو سرکت می کنند به عنوان مثال تخفیف سی ‌درصدی در لایو اعلام می‌کنیم و لایو هم ذخیره نمیشود. این راه‌ها و راه‌های دیگری که خودتان خیلی بهتر احتمالا با توجه به شناخت مخاطبتان می دانید باعث میشود احتمال حضور افراد در لایو بیشتر شود.

 این نکته و نکات دیگری که در مورد قبل از لایو هست را هم رعایت کنید در ادامه مطلب چند تا نکته‌ی خیلی مهم در زمان اجرای لایو را بررسی می کنیم که باعث میشود فروشتان خیلی خیلی بیشتر شود.

 

 بیشتر بدانید >> 6 تکنیک افزایش فروش در اینستاگرام

 

مزیت های بازاریابی در لایو اینستاگرامی

لایو اینستاگرامی با جذابیت باور نکردنی که برای کاربران اینستاگرام دارد، ابزار فوق العاده ای برای زیاد شدن تعامل کاربران با پیج، برقراری ارتباط دوستانه تر، اعتماد سازی و بررسی کردن سؤالات و نظرات آنهاست. بازاریابی اینستاگرامی در لایو، فواید بسیاری زیادی برای مدیران کسب و کار در اینستاگرام دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بیشتر دیده و شناخته می شوید.
  • نرخ تعامل بالاتری به دست می آورید.
  • ارتباط محکم تری با مخاطبان برقرار می کنید.
  • اعتمادسازی می کنید.
  • دانش و تجربه بقیه کاربران را به مخاطبان انتقال می دهید.

 

آموزش نکات فروش در لایو اینستاگرام

 لایو ما دارد شروع میشود و ما می‌خواهیم کاری کنیم که تا احتمال موفقیت لایو که شامل افزایش فروش محصول یا افزایش مخاطبین و مشتریان حضوریمان اتفاق بیفتد چه کاری باید انجام بدهیم؟

 

1- زمان برگزاری لایو خود را اطلاع‌رسانی کنید:
استوری بگذارید و در آن بنویسید برگزاری لایو اینستاگرام در فردا ساعت 8 شب. با این کار، هنگامی که کاربران استوری شما را ببینند برای زمان برگزاری لایو شما برنامه‌ریزی می‌کنند و برنامه خود را خالی می‌کنند.


 2-محتوای ارزشمند و جذاب تولید کنید:
محتوایی می‌تواند نظر کاربران را جلب کند که در عین جذاب بودن، بتواند چیزی به کاربران یاد بدهد، اگر لایو شما جذاب باشد اما کاربران از آن چیزی یاد نگیرند، عملاً وقت خود را تلف کرده‌اند.


 3- برگزاری لایو در ساعت‌های پر ترافیک اینستاگرام:
ساعتی که بیشتر کاربران شما آنلاین هستند را پیدا کنید و سپس در همان ساعت لایو بگذارید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید بازدید بیشتری جذب کنید و به افزایش مشتریان کسب‌وکار خود کمک کنید.


4- کیفیت صدا و تصویر را قبل از برگزاری لایو چک کنید:
اگر صدا یا تصویر شما مشکل داشته باشد، کاربران چیزی از آن متوجه نمی‌شوند و از لایو شما خارج می‌شوند. بنابراین پیش از برگزاری لایو کیفیت صدا و تصویر را چک کنید.

 

جذب مخاطبان در لایو اینستاگرام 

1- برای جذب مخاطبان، اولین و مهم‌ترین کاری که در شروع باید انجام بدهیم قول پایانی است یعنی باید بیایم بگوییم برای کسایی که تا آخر در این لایو می مانند یک کوپن تخفیف مثلا سی درصدی می‌خواهیم برای محصولات یا خدمات مان یا هر چیز مرتبط با لایومان اعلام کنیم.

چرا؟ چون همان ابتدای امر اینستاگرام نوتیفیکیشن برای یک سری از فالورهاتان می‌فرستد و افراد بیشتری در لایو شما هستند پس ما همان ابتدا اولین کاری که میکنیم این است که قول پایانی میدهیم.

2- کار دومی که باید انجام بدهیم این است که خیلی سریع برویم سر معرفی خودمان نه معرفی اسم و فامیل، ما باید اعتبار مان را اثبات کنیم یعنی بگوییم چرا ما صلاحیت داریم از ما این محصول بخرید یا این که از ما خدمت بگیرید. این خیلی مهم است به این دلیل که ابتدا افرادی که می آیند لزوما شما را نمی‌شناسند، دوما فالور های شما لزوما تمام اطلاعات لازم در مورد مهارت‌های شما را ندارند. پس کار دوم افزایش اعتبار و یا معرفی اعتبار خودمان است.

3- کار سومی که باید انجام بدهیم این است که در طول لایو هر ده دقیقه یه ربع از آنهایی که در لایو حضور دارند بخواهیم که این لایو را فوروترد کنند برای دوستانشان تا افراد جدیدی به لایو ما بیایند.

4- کار چهارمی که باید انجام بدهیم این است که به مهم ‌ترین و رایج ‌ترین سوال‌هایی که می ‌دانیم در مورد این محصول یا خدمت مخاطبمان دارد در طول لایو سعی کنیم جواب بدهیم و به آنها بگوییم بعد از گرفتن این خدمت یا خرید محصول ما چه ارزش افزوده‌ای به آن اضافه می شود.

 5- یک کار مهم که در نهایت باید انجام بدهیم آموزش خرید است یعنی ما باید همزمان هم دعوت به اقدام کنیم یعنی مثلا آخر لایو بیاییم بگویم کوپن خرید برای این لاین مثلا این است و بگوییم که حالا بیایید دایرکت برای خریدی یا به سایت بروید (افزایش فروش از طریق دایرکت اینستاگرام). اینطوری مراحل خرید را یک توضیح خلاصه بدهیم تا مخاطب گیج نشود و سریع سراغ خرید کردن برود.

 این چهار پنج تا نکته را اگر رعایت کنید لایو شما فروش خیلی خیلی بیشتری خواهد داشت. از اینکه تا انتها مقاله افزایش فروش در لایو اینستاگرام با ما همراه بودید سپاس گزاریم.

جهت مشاوره، همین حالا می‌توانید با ما تماس بگیرید: