748

ریز محتوا چیست و چه کاربردی دارد؟

آنچه در این مقاله می خوانید :

ریز محتوا چیست و چه کاربردی دارد و به طور کلی یک ریز محتوای خوب چه مشخصاتی باید داشته باشد؟ در این متن در مورد این موارد بحث می کنیم.ریز محتوای ماکروکانتنت به محتوایی گفته می شود که خیلی خلاصه و تیتر وار در مورد موضوعی صحبت میکند.

به عنوان مثال فرض کنید تمام کارهایی که در روز عمل زیبایی چشم باید انجام دهید یا مثلاً اگر میخواهید موبایل آیفون بخرید به این نکات دقت کنید و این محتوا ها خوب هستند اما نکته مهمتر این است که این محتوا ها  چون خلاصه است و معمولا از آن خیلی استقبال می شود و مخاطب خیلی به آن توجه میکند  اما باید آخر آن محتوا یا ورق آخرش یا جمله آخرش که در کپشن می گوییم حتما یک ایجاد نیاز داشته باشیم.

یک ریز محتوای خوب چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

به این معنی است که اگر راجع به عمل بلفاروپلاستی صحبت میکنیم و می گوییم “تمام کارهایی که در روز عمل بلفاروپلاستی باید انجام دهید” آخر این متن نکاتی راجع به افرادی که به این عمل نیاز دارند صحبت کنیم یا به عنوان مثال بگوییم یکی از دلایل انجام این عمل برای افرادی است که چشم هاشان حالت خواب‌آلودگی دارد.

 این باعث می شود افرادی که این متن را می خوانند برایشان سوال ایجاد شود و دنبال این می روند که آیا چشم هاشان حالت خواب آلودگی دارد یا خیر و این باعث می شود که ایجاد نیاز قوی تری ایجاد شود تا اینکه ما فقط راجع به این نکات صحبت کنیم.

یک نکته دیگر هم که اگر رعایت کنید خیلی به نفعتان است این است که از ریزمحتوا برای ایجاد قلاب و اتصال به محتوای کامل استفاده کنید یعنی مثلا اگر راجع به خدمت، یا یک عمل، محصول چند نکته را می گویید عنوان کنید که اگر می خواهید بررسی کامل تر این خدمت یا بررسی کامل این محصول یا اطلاعات کامل اجرای این عمل زیبایی را به دست بیارید داخل وبسایت یک ویدئو کامل گذاشته ایم یا داخل یوتیوپ می توانید فیلم آن را مشاهده کنید یا اینکه قبلا داخل پیج در یک پست آن را توضیح داده ایم در این صورت مخاطب شما به دنبال آن ویدیو میگردد و چه مخاطب داخل سایتتان برود یا داخل پیج یا یوتیوب و آن را بررسی کند به نفع شما می باشد.