الگوریتم اینستاگرام درسال 2022

الگوریتم 2022 اینستاگرام چگونه کار می کند؟

آنچه در این مقاله می خوانید :

اینستاگرام متوجه این موضوع است که اعتماد کردن به چیزی که از آن اطلاعات ندارید و فهمیدن او مشکل باشد، کار سختی است. به همین خاطر قصد دارد کار بهتری برای توضیح نحوه عملکرد اینستاگرام انجام دهد تا تفکرات اشتباه بسیاری که در این زمینه وجود دارد را از بین ببرد. البته اینستاگرام به این نکته هم توجه دارد که می‌تواند کارهای بیشتری انجام دهد تا به مردم کمک کند آنچه را که به اشتراک گذاشته و انجام می دهد را آسان تر و راحت تر درک کنند و به سمت او هدایت شوند ولی از بین همه این عوامل این یک مورد را انتخاب کرده است. امروز در عصر نوین، اولین پستی را از مجموعه پست‌های در دسترس خود به اشتراک می‌گذارد آن پستی است که نحوه عملکرد فناوری اینستاگرام را در خود داشته باشند و همچنین تأثیر بسزایی بر روی کسب تجربیات افرادی که قصد دیدن برنامه را دارند دارد. شما باید سعی کنید در این اولین پستی که ارائه می دهید به سوالاتی زیر پاسخ دهید تا مخاطب جواب تمام سوالات خود را از اولین پست شما بگیرد “چگونه اینستاگرام تصمیم می گیرد که چه چیزی اول برای من نمایش داده شود؟ چرا بعضی از پست های من دیدگاه های بیشتری نسبت به دیگران دریافت می کنند؟ Instagram چگونه تصمیم می گیرد که چه چیزی را در Explore به من نشان دهد؟”

الگوریتم اینستاگرام درسال 2022

یک رکن اصلی و مهمی که ممکن است برای شما به تصورات غلط تبدیل شود وجود «الگوریتم اینستاگرام» است که اینستاگرام تصمیم دارد در ادامه این مشکل را برطرف کند. همان طور که می دانید اینستاگرام یک الگوریتم خاص ندارد تا بر کارهایی که افراد در برنامه خود انجام می دهند و نمی بینند نظارت کند. این الگوریتم‌ها، در طبقه‌ بندی‌ کردن فرآیندهای مختلفی که دارای هدف های خاصی می باشد کاربرد دارد که می توانیم از آنها استفاده کنیم چون اینستاگرام می خواهد شما از زمانی که برای استفاده آن صرف می کنید بهترین و کامل ترین بهره را ببرید به خاطره اینکه به این نکته معتقد است که بهترین راهکار برای شخصی سازی تجربه شما استفاده از فناوری ها است.

در زمانی که اینستاگرام برای اولین بار در سال 2010 راه اندازی شد، مجموعه ای از یک جریان واحد از عکس هایی که به ترتیب زمانی طبقه بندی شده بود ولی با پیوستن افراد گوناگون بیشتر و افزایش اشتراک گذاری در بین افراد، مشاهده همه چیز برای اکثر مردم غیرممکن شد، حتی تمامی آن پست هایی که برایشان پر اهمیت و جذاب بود هم نادیده گرفته شد. این مشکل تا سال ۲۰۱۶ ادامه داشت و تا سال ۲۰۱۶ مردم ۷۰٪ از کل های خود را در فید از جمله تقریباً نیمی از های ارتباطات نزدیک خود از دست داده بودند. بنابراین اینستاگرام به همین دلیل یک فید ایجاد کرد و در آن معرفی کرد که پست‌ها را حتما بر اساس آنچه که بیشتر به آن اهمیت می‌دهید رتبه‌ بندی کند.

هر بخش از برنامه Feed، Explore، Reels از الگوریتم خاص خود استفاده می کند که متناسب با نحوه استفاده افراد از آن است. مردم تمایل دارند در استوری ها به دنبال نزدیک ترین دوستان خود بگردند، اما می خواهند چیز کاملا جدیدی را در کاوش گر کشف کنند. اینستاگرام چیزها را بر اساس نحوه استفاده افراد از آنها در بخش‌های مختلف برنامه به‌ طور متفاوتی رتبه‌ بندی می‌کند.

 

الگوریتم 2022 اینستاگرام چگونه Feed و Stories را رتبه بندی می کند؟

 

Feed-Stories

 

اینستاگرام در طول سال‌هایی که در این زمینه کار کرده است  آموخته‌ که Feed و Stories مکان‌هایی می باشند که افراد گوناگون می‌خواهند محتوای دوستان، خانواده و کسانی که بیشتر به آنها نزدیک‌ تر هستند را ببیند و ارتباط برقرار کنند. با توجه به هر کدام از الگوریتم های رتبه بندی، می توان نحوه عملکرد و کارایی آن را به مراحلی نظیر عوامل زیر تقسیم کرد.

اینستاگرام در مرحله اول رتبه بندی با تعریف مجموعه ای از چیزهایی که قصد دارد انجام دهد آغاز می کند. انجام این کار ها با Feed و Stories نسبتاً ساده می باشد. همه این پست‌های اخیر که توسط افرادی که دنبال می‌کنید به اشتراک گذاشته شده است دربین شان چندین استثنا وجود دارد، که یک نمونه  آنها عبارت اند از : تبلیغات، اما اکثریت قریب به اتفاق آنچه می بینید توسط کسانی که دنبال می کنید به اشتراک گذاشته می شود.

در مرحله بعدی، تمامی آن اطلاعاتی را که مورد موضوع خود پست کرده اید و کسانی که آن پست‌ها را ایجاد کرده‌ و به اشتراک گذاشته اند و تنظیمات برگزیده آنها را در اختیار دارد. اینستاگرام این اطلاعات و هزاران عدد دیگری را که جمع آوری می کند “سیگنال” می نامد. این سیگنال ها شامل همه آن چیزی می شوند، که از چه تاریخ و زمانی یک پست به اشتراک گذاشته شده است تا اینکه آیا از تلفن یا وب استفاده می کنید تا اینکه چند وقت یکبار ویدیوها را دوست دارید می باشد. مهم‌ترین سیگنال‌ها در فید و استوری، تقریباً به ترتیب اهمیت، عبارتند از:

 • اطلاعاتی که در بالا در مورد پست گفته می شد سیگنال‌هایی هستند که هم در مورد محبوبیت یک پست مثل فکر کنید چند نفر آن را دوست داشته‌ اند و هم در مورد اطلاعات پیش پا افتاده‌ تری در مورد خود محتوا می باشد مانند زمان و تاریخی که این مطلب پست شده است، یا اگر یک ویدیو باشد چقدر طول می‌کشد و همچنین در صورت وجود، چه موقعیت مکانی دارد. به آن متصل بود.
 • اطلاعات شخصی که پست کرده است. این مطالب به اینستا کمک می‌ کند که بفهمد آن شخص که پست را ایجاد کرده چقدر ممکن است برای شما یا مخاطبی که از بیرون مشاهده می کند جالب و جذاب باشد و شامل آن دسته از سیگنال‌هایی مانند تعداد دفعاتی است که افراد در چند هفته گذشته با آن شخص تعامل داشته‌اند می باشد.
 • فعالیت شما این به اینستاگرام کمک می‌کند بفهمد چه چیزی ممکن است به آن علاقه داشته باشید و شامل سیگنال‌هایی مانند تعداد پست‌هایی است که دوست داشته‌اید.
 • سابقه فعالیت شما با کسی. این موضوع به اینستاگرام این حس را می دهد که به صورت کلی چقدر علاقه مند به دیدن پست های یک شخص خاص هستید. یک مثال این است که آیا شما در مورد پست های یکدیگر نظر می دهید یا خیر.

از آنجا اینستاگرام مجموعه ای از پیش بینی ها را انجام می دهد. اینها حدس های آموزش دیده ای هستند که نشان می دهد چقدر احتمال دارد با یک پست به روش های مختلف تعامل داشته باشید. تقریباً دوازده مورد از این موارد وجود دارد. در فید، پنج تعاملی که از نزدیک به آنها نگاه می کند این است که چقدر احتمال دارد که چند ثانیه را برای یک پست صرف کنید، روی آن نظر بدهید، آن را دوست داشته باشید، آن را ذخیره کنید و روی عکس پروفایل ضربه بزنید. هرچه احتمال انجام کاری بیشتر باشد و هر چه آن اقدام را سنگین‌تر کند، پست را بالاتر خواهید دید. این اپلیکیشن سیگنال‌ها و پیش‌بینی‌ها را در طول زمان اضافه و حذف می‌کند، و تلاش می‌کند تا در ظاهر کردن آنچه به آن علاقه دارید، بهتر شود.

چند مورد وجود دارد که اینستا سعی می کند ملاحظات دیگری را در نظر بگیرید. یکی از نمونه‌های آن جایی است که سعی می‌کند از نمایش پست‌های زیاد از یک شخص پشت سر هم جلوگیری کند. مثال دیگر داستان‌هایی است که از فید «مجدداً به اشتراک گذاشته می‌شدند». تا همین اواخر، اینستاگرام برای این داستان‌ها ارزش کمتری قائل بود، زیرا به‌ طور مداوم شنیده‌ایم که مردم علاقه بیشتری به دیدن داستان‌های اصلی دارند. اما این اپلیکیشن شاهد انبوهی از پست‌های اشتراک‌گذاری مجدد در لحظات بزرگ هست همه چیز از جام جهانی گرفته تا ناآرامی‌های اجتماعی و در این لحظات مردم انتظار داشتند استوری‌هایشان به افراد بیشتری نسبت به آنها برسد، بنابراین اینستا متوقف شد.

اینستاگرام همیشه می‌خواهد به مردم اجازه دهد خودشان را ابراز کنند، اما وقتی کسی چیزی را پست می‌کند که ممکن است امنیت شخص دیگری را به خطر بیندازد، وارد عمل می‌شود. دستورالعمل‌های انجمن دارد که نه تنها برای فید و استوری، بلکه برای همه اینستاگرام اعمال می‌شود. بیشتر این قوانین بر حفظ امنیت مردم متمرکز هستند. اگر چیزی را پست کنید که مغایر با دستورالعمل‌های انجمن آن باشد و آن را پیدا کند، آن را حذف می‌کند. اگر این اتفاق به طور مکرر رخ دهد، ممکن است از اشتراک‌ گذاری شما جلوگیری کند و در نهایت ممکن است حساب شما را معلق کند. اگر فکر می‌کنید اینستاگرام اشتباه کرده‌ است می‌توانید با دنبال کردن این مراحل درخواست تجدید نظر کنید.

مورد مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، اطلاعات نادرستی است که در بین مردم پخش می شود. اگر چیزی را پست می‌کنید که بررسی‌ کنندگان حقایق شخص ثالث آن را به‌ عنوان اطلاعات نادرست برچسب‌ گذاری می‌کنند، ولی آن را حذف نمی‌کنند، اما به آن یک برچسب اعمال می‌کند و پست را در پایین‌ترین پست ها در Feed و Stories نشان می دهد. اگر چندین بار این عمل را تکرار کنید و اطلاعات نادرست پست کرده‌ و پخش کنید، یافتن همه محتوای شما ممکن است کمی سخت‌ تر شود.

 

الگوریتم 2022 اینستاگرام چگونه می تواند Explore را رتبه بندی کند؟

 

explore

 

Explore برای کمک رسانی به کشف چیزهای جدید طراحی شده بود. این جدول کاوش از توصیه‌هایی تشکیل شده است که باید به آنها توجه کنید عکس‌ها و ویدیوهایی که اینستاگرام بیرون می‌رود و برای شما پیدا می‌کند که با فید و استوری بسیار متفاوت تر هستند، جایی که اکثریت قریب به اتفاق آنچه مشاهده می کنید هم از حساب‌هایی است که دنبال کننده آنها هستید و آنها را دنبال می‌ کنید.

باز هم، در این مورد اولین و مهم ترین قدمی که باید برداریم، تعریف کلی از مجموعه ای از پست ها برای رتبه بندی کردن است. برای یافتن عکس‌ها و ویدیوهایی که ممکن است به آن‌ها علاقه داشته باشید، به سیگنال‌هایی مانند پست‌هایی که در گذشته لایک کرده‌ اید، ذخیره کرده‌ اید و درباره آن‌ها نظر داده‌ اید نگاه می‌کند. فرض کنید اخیراً تعدادی عکس از کتاب بی سرآشپز پیراشکی سانفرانسیسکو (@dumplingclubsf) را پسندیده اید سپس به این می‌پردازیم که چه کسی عکس‌های کتی را دوست دارد و سپس به چه اکانت‌های دیگری علاقه‌مند است. شاید افرادی که کیتی را دوست دارند، در SF dim sum spot @dragonbeaux باشند. در این صورت، دفعه بعد که explore را باز می‌کنید، ممکن است عکس یا ویدیویی از @dragonbeaux را به شما نشان دهد. در عمل، این بدان معنی است که اگر به کوفته‌ها علاقه دارید، ممکن است پست‌هایی درباره موضوعات مرتبط مانند gyoza و dim sum ببینید، بدون اینکه اینستا لزوماً متوجه شود که هر پست در مورد چیست.

هنگامی که گروهی از عکس‌ها و ویدیو هایی را که ممکن است به آن‌ها علاقه داشته باشید پیدا کند، آن‌ها را بر اساس میزان علاقه‌ای که فکر می‌کند به هر یک از آنها علاقه مند هستید، مرتب می‌کند، دقیقاً مانند رتبه‌بندی فید و داستان‌ها. بهترین راه برای حدس زدن اینکه چقدر به چیزی علاقه دارید این است که پیش بینی کنید چقدر احتمال دارد کاری با آن پست انجام دهید. مهم‌ترین اقداماتی که در کاوش پیش‌بینی می‌کند شامل لایک کردن، ذخیره‌ سازی و اشتراک‌ گذاری است. مهم ترین سیگنال هایی که به ترتیب اهمیت به آنها نگاه می کند عبارتند از:

 • اطلاعات در مورد پست. در اینجا اینستاگرام به بررسی میزان محبوبیت یک پست می پردازیم. این‌ها سیگنال‌هایی مانند تعداد و سرعت لایک کردن، نظر دادن، اشتراک‌ گذاری و ذخیره یک پست توسط افراد دیگر هستند. اهمیت این سیگنال‌ها در کاوش گر بیشتر از فید یا استوری است.
 • سابقه تعامل شما با فردی که پست کرده است. به احتمال زیاد این پست توسط شخصی به اشتراک گذاشته شده است که شما هرگز نامش را نشنیده اید، اما اگر با آنها تعامل داشته باشید، این به اینستاگرام این حس را می دهد که چقدر ممکن است به آنچه آنها به اشتراک گذاشته اند علاقه مند باشید.
 • فعالیت شما این ها سیگنال‌هایی هستند مانند پست‌هایی که دوست داشته‌اید، ذخیره کرده‌اید یا روی آن‌ها نظر داده‌اید و چگونه در گذشته با پست‌هایی در کاوش گر تعامل داشته‌اید.
 • اطلاعات شخصی که پست کرده است. اینها سیگنال هایی هستند مانند اینکه چند بار افراد در چند هفته گذشته با آن شخص تعامل داشته اند تا به یافتن محتوای قانع کننده از طیف گسترده ای از افراد کمک کنند.
 • افرادی را که در کاوش می‌بینید دنبال نمی‌کنید، که وقتی با مشکلی مواجه می‌شوید، پویایی را تغییر می‌دهد. اگر دوستی که دنبال می‌کنید چیزی توهین‌آمیز به اشتراک می‌گذارد و آن را در فید خود می‌بینید، این بین شما و دوستتان است. اگر چیزی توهین‌آمیز در کاوش از کسی می‌بینید که هرگز نامش را نشنیده‌اید، وضعیت متفاوت است.
 • به همین دلیل است که علاوه بر دستورالعمل‌های انجمن، قوانینی برای توصیه‌های اینستاگرام در مکان‌هایی مانند کاوش دارد. اینستا اینها را دستورالعمل های توصیه های خود می نامد. این موارد شامل مواردی مانند اجتناب از پست‌های بالقوه ناراحت‌ کننده یا حساس می‌شود، برای مثال، هدف این اپلیکیشن این است که محتوایی را که مصرف دخانیات یا استعمال دخانیات را تبلیغ می‌کند در کاوش گر نشان ندهد.

 

الگوریتم 2022 اینستاگرام چگونه می تواند Reels را رتبه بندی کند ؟

 

ریلز اینستاگرام

 

همانطور که می دانید Reels برای سرگرم کردن شما طراحی شده است. بیشتر چیزی که شما مشاهده می کنید، عواملی مثل کاوش، مربوط به آن دسته از حساب‌هایی است که دنبال نمی‌ کنید. بنابراین، اینستاگرام فقط یک فرآیند بسیار مشابه را طی می‌کند که در آن نخست Reels را که فکر می‌کند ممکن است به آنها علاقه داشته باشید، را تهیه می‌کند و سپس به اندازه اینکه چقدر برای شما جالب و جذاب هستند سفارش ها را ثبت می کند.

با این حال، با Reels، اینستاگرام به طور خاص روی چیزهایی که ممکن است شما را سرگرم کند متمرکز شده‌ است. از مردم نظرسنجی می‌کند و می‌پرسد که آیا یک حلقه خاص را سرگرم‌ کننده یا خنده‌ دار می‌دانند و از بازخوردها یاد می‌گیرید تا با توجه به سازندگان کوچک‌ تر، بهتر بفهمیم چه چیزی مردم را سرگرم می‌کند. مهم‌ترین پیش‌بینی‌هایی که انجام می‌دهیم این است که چقدر احتمال دارد که یک حلقه را تا آخر تماشا کنید، آن را دوست داشته باشید، بگویید سرگرم‌ کننده یا خنده‌ دار است و به صفحه صوتی بروید (پروکسی برای اینکه آیا ممکن است از شما برای ساختن خود الهام گرفته شود یا نه. Reels خود.) مهمترین سیگنال ها، تقریباً به ترتیب اهمیت، عبارتند از:

 • فعالیت شما. اینستاگرام مواردی را بررسی می‌کنید، مانند اینکه کدام حلقه‌ها را دوست داشته‌ اید، درباره آن‌ها نظر داده‌اید و اخیراً با آن‌ها درگیر بوده‌اید. این سیگنال‌ها به اینستاگرام کمک می‌کنند بفهمد چه محتوایی ممکن است به شما مرتبط باشد.
 • سابقه تعامل شما با فردی که پست کرده است. مانند کاوش، احتمالاً این ویدئو توسط شخصی ساخته شده است که هرگز نامش را نشنیده اید، اما اگر با او تعامل داشته باشید، این حس به ما می دهد که چقدر ممکن است به آنچه که آنها به اشتراک گذاشته اند علاقه مند باشید.
 • اطلاعاتی در مورد Reels منتشر می شود مجموعه ای از سیگنال هایی در مورد محتوای داخل ویدیو مثل آهنگ صوتی، درک ویدیو است که بر اساس پیکسل ها و فریم های کامل و همچنین در بین دیگران محبوبیت کسب کرده است.
 • اطلاعات شخصی که پست کرده است. اینستاگرام محبوبیت را برای این در نظر می گیرید که به یافتن محتوای قانع‌ کننده از طیف وسیعی از افراد کمک کند البته به همه فرصت می‌دهد تا مخاطبان خود را پیدا کنند.
 • همان دستورالعمل‌های توصیه‌ ای را که در مورد کاوش گر اعمال شده اند، در مورد Reels نیز اعمال می‌ شود. همچنین به این نکته توصیه ای Reels توجه کنید که به دلیل مانند حلقه‌هایی با وضوح پایین یا واترمارک، یا حلقه‌هایی که بر مسائل سیاسی تمرکز دارند یا توسط شخصیت‌های سیاسی، احزاب، یا مقامات دولتی – یا از طرف آنها ساخته می‌شوند باید از استفاده کردن آنها خودداری کنید.

 

الگوریتم 2022 اینستاگرام در نمایش پست ها

طبق آخرین توصیه های اینستاگرام، برای اینکه پست شما  هرچه بیشتر در معرض دید فالوئرهای خودتان قرار بگیرد. بیشتر از ۱۲ آیتم را در الگوریتم ها و هوش مصنوعی مورد بررسی قرار می دهد. به 5 مورد از آیتم های الگوریتم 2022 اینستاگرام برای نمایش پست ها اشاره می کنم:
اول: زمانی است که فالوئر روی آن پست صرف میکند. این چه معنی می دهد؟ یعنی الگوریتم اینستاگرام با توجه به اینکه فالوئر شما قبلا چه مقدار زمان روی پست های مشابه این پست (چه در پیج شما چه در پیج های دیگر) صرف کرده است، تشخیص میدهد که این پست برای شما ارزش دارد یا نه ؟
کامنت: بله در این جا کامنت، پادشاه  تعامل است. یعنی هرچه آن فالوئر قبلا (اخیرا) بیشتر برای شما کامنت گذاشته باشد، از نظر اینستاگرام  احتمال اینکه این پست هم برایش ارزشمند باشد بیشتر است.
لایک: برای الگوریتم 2022 اینستاگرام این مهم است که اخیرا  آن فالوئر، چقدر پست های شما و حتی پست های مشابه را لایک کرده است؟
سیو: این هم برای الگوریتم اینستاگرام مهم است که اخیرا  آن فالوئر،  چقدر پست های شما و حتی پست های مشابه را سیو کرده است؟
پروفایل ویزیت! اینجا است که نقش اکسپلور و هشتگ  تا حدی  معنی پیدا میکند و آن هم چیزی نیست. جز پروفایل ویزیت! برای الگوریتم 2022 اینستاگرام مهم است که اخیرا  چه این فالوئر و چه بقیه آیا با دیدن پست های شما کنجکاو شدند که شما اصلا چه کسی هستید. و آیا به دیدن پروفایل شما رفتند؟

معنای اصطلاح “Shadow Banking” چیست؟

اغلب مردم اینستاگرام را متهم به “سایه‌ بانی کردن” یا ساکت کردن آنها می‌ کنند. این عبارت یک اصطلاح گسترده می باشد که بیشتر افراد برای توصیف و بیان بسیاری از تجربیات مختلف خود در برنامه  اینستاگرام استفاده می کنند. اینستاگرام آگاه است که همیشه به اندازه کافی برای توضیح  و پاسخ به این سوالات که چرا محتوا را حذف می کند، چه چیزی توصیه می شود و چه چیزی نیست و چگونه اینستاگرام به طور گسترده تر کار می کند، انجام نداده است پس در نتیجه، باید بداند که مردم ناگزیر به نتیجه‌ گیری می‌شوند که چرا چنین اتفاقی رخ داده است؟ ممکن است این نتایج موجب شود که مردم بیشتر احساس سردرگمی یا قربانی شدن کنند ولی انجام این کار هرگز و به هیچ عنوان قصد اینستاگرام نیست، چون هدف آن سخت در حال کار بر روی بهبود در اینجا است. اینستاگرام همچنین میلیون‌ها گزارش را در روز مدیریت می‌کند، به معنی این است که اشتباه کردن حتی در درصد کمی از آن گزارش‌ها بر هزاران نفر تاثیر گذار است.

اینستاگرام همچنین در بعضی مواقع می شنود که افراد دریافت لایک یا کامنت کمتر پست هایشان را نوعی «Shadow Banking» می دانند. در ادامه همین بحث آن نمی تواند به شما قول بدهد که هنگام ارسال پست، به طور مداوم به همان تعداد افراد دسترسی خواهید داشت. نکته حقیقی در این مطالب این است که اکثر فالوورهای شما چیزی را که به اشتراک می گذارید مشاهده نمی کنند، به خاطر اینکه اکثر آنها به کمتر از نیمی از فید خود نگاه می کنند. اما می‌تواند شفاف‌ تر در مورد اینکه چرا کارها را هنگام انجام کارهایمان حذف می‌کند، تلاش می‌کند تا اشتباهات کمتری مرتکب شود و در صورت انجام سریع آن‌ها را برطرف کند و بهتر توضیح دهد که سیستم‌هایشان چگونه کار می‌کنند.
اینستاگرام در حال توسعه اعلان‌های درون‌ برنامه بهتری هست تا افراد در لحظه بدانند که به عنوان مثال، چرا پست آن‌ها حذف شده است و راه‌هایی را بررسی می‌کند که به مردم اطلاع دهد چه زمانی چیزی که پست می‌کنند مغایر با دستورالعمل‌های توصیه‌های آن است. به زودی چیزهای بیشتری برای به اشتراک گذاشتن خواهد داشت و همچنین در این مجموعه بیشتر به این موضوعات خواهد پرداخت.

 

چگونه می توانید بر آنچه مشاهده می کنید تأثیر بگذارید ؟

نحوه استفاده کردن از برنامه ای مثل اینستاگرام به شدت بر چیزهایی که می بینید و نمی بینید تاثیر به سزایی می گذارد. البته با اینکه شما صرفاً با تعامل با نمایه‌ها و پست‌هایی که از آن‌ها لذت می‌برید، به بهبود تجربه کمک می‌ کنید، ولی چند کار واضح‌ تر هم وجود دارد که می‌توانید برای تاثیرگذاری بر آنچه مشاهده می کنید از آن استفاده کرده و انجام دهید.

بیشتر سعی کنید دوستان نزدیک خود را انتخاب کنید و حتی می توانید دوستان نزدیک خود را برای استوری ها هم انتخاب کنید. این ویژگی برای راهکاری طراحی شده است تا به شما امکان دهد فقط با نزدیک‌ ترین کسانی که در دسترس تان است اشتراک‌ گذاری کنید، اما اینستاگرام این دوستان را هم در فید و هم در داستان‌ها اولویت‌ بندی کرده و می کند.

افرادی را که به آن‌ها علاقه ندارید بی‌صدا کنید. اگر می‌خواهید اکانت‌هایی را که به اشتراک می‌گذارند نبینید، اما در لغو کامل آن‌ها مردد هستید، می‌توانید بی‌صدا کنید. به این ترتیب، مردم نمی دانند که شما آنها را بی صدا کرده اید.

پست های توصیه شده را به عنوان “علاقه مند نیستم” علامت گذاری کنید. هر زمان که توصیه‌ ای را مشاهده کردید، چه در کاوش یا در فید، می‌توانید نشان دهید که به آن پست «علاقه‌ای ندارید». اینستاگرام تمام تلاش خود را می کند تا در آینده توصیه های مشابهی را به شما نشان ندهد.

ارائه زمینه بیشتر در مورد نحوه رتبه بندی مطالب پست ها، نمایش و تعدیل محتوا در اینستاگرام تنها بخشی از معادله می باشد که باید به آن توجه کنید. اینستاگرام می تواند کارهای بیشتری در این زمینه ها انجام دهد تا به شما کمک کند تجربه اینستاگرام خود را بر اساس آنچه دوست دارید شکل داده و کامل کنید. همچنین باید به بهبود فناوری رتبه بندی خود ادامه دهد و البته اشتباهات کمتری نیز مرتکب شود. برنامه این اپلیکیشن این است که از اینجا به بعد در مورد توضیح کار خود در هر سه زمینه فعال باشد. گوش به زنگ باشید.