راز رفتن به اکسپلور

راز ورود به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید :

اگر دقت کرده باشید همه می خواهند در اینستاگرام رازهای ورود به اکسپلور را به شما یاد دهند. اما با نکاتی که به شما می گویم متوجه خواهید شد که اصل مطلب چیز دیگری است. رازهای ورود به اکسپلور را که دیگران به شما آموزش می دهند اکثرا بر روی چند محور قرار دارد: عنوان را درشت بنویسید، عنوان را خوب بنویسید، عکس خوب بگیرید، جلب توجه کنید و… . همه این موارد درست است و عواملی است که باعث می شود شما به اکسپلور وارد شوید. کامنت بزار، قبل و بعد پستت تعامل کن ، لایک کن و…  که اینها هم درست می باشد، اینها هم خوب است ولی همه اینها شرط کافی می باشدو شرط اصلی و لازم چیز دیگری است. در ادامه این مقاله موارد رازهای رفتن به اکسپلور  اینستاگرام را به شما رائه خواهیم داد با ما همراه باشید.

 

شرط اصلی و لازم برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام چیست؟

شرط اصلی و لازم برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام خود فرد می باشد که باید ظرفیت رفتن به اکسپلور را داشته باشد. شمایید که باید موضوع خوب را انتخاب کنید، موضوع را خوب اکران کنید… اجرا کنید…این شما هستید که باید تشخیص دهید مردم چه سوالی دارند و به دنبال چه چیزی می گردند. در کسب و کار خودتان و در پیج خودتان به این بپردازید و مطمئن باشید که اگر شرط لازم را رعایت کنیدآن شروط کافی به کمک شما خواهند آمد. اگر شما محتوای بدی تولید کنید هر چقدر شما آن شروط را هم رعایت کنید به اکسپلور نمی روید و اگر هم بروید کم است و فایده ای ندارد. پس ابتدا بر روی خودتان کار کنید، بر روی ایده و محتوای تان کار کنید و مطمئن باشید که یک محتوای خوب و خلاقانه جای خود را بدون حتی نیاز به آن ترفندها در اکسپلور باز خواهد کرد.

 

آیا لوکیشن اکسپلور شما را به اکسپلور اینستاگرام می برد؟

بدانید اکسپلور اینستاگرام یک لوکیشن نیست و آن لوکیشن اکسپلوری که تحت این عنوان انتخاب میکنید تنها یک نقطه ای است در یک گوشه از جهان. بر روی آن بزنید و خودتان ببینید که چقدر با آن فاصله دارید. بازدید گرفتن از لوکیشن که یکی از بهترین راه حل های جذب مخاطب منطقه ای و محلی برای کسب و کارهاست بر اساس این است که شما لوکیشن را درست وارد کنید؛ اگر در مشهد هستید و یا هر شهر دیگری، همان شهر و حتی خیابان خودتان را وارد نمایید. بهترین راه حل این است که لوکیشن کسب و کار خود را بزنید و اگر لوکیشن اکسپلور بزنید پست شما به اکسپلور نمی رود . برای اینکه پست شما به اکسپلور برود باید کارهای دیگری انجام دهید.

 

عناوین پرطرفدار برای رفتن و ماندن در اکسپلور اینستاگرام

برای اینکه پست شما بین  همه پست ها  در اکسپلور جلب توجه کند باید عناوین شامل یکی از انواع زیر باشد :

1- کلماتی که حس ترس را در مخاطب ایجاد می کند.

مثال: مرگ، اغفال، هک، مخرب، زخمی شدن، مسخره شدن، ارتفاع، شکست، تحقیر، تخریب، عیب، تهدید، نابودی، سرنوشت بد، هشدار، ورشکستگی، کاهش اعتماد به نفس، وحشت ناک

2- کلماتی براي تحریک حس کنجکاوي مخاطب

مثال : اولین باشید، سانسور، ممنون، مخفی، راز، محرمانه، مبهم، غیرمجاز، عجیب و غریب، ناشناخته، غیر عادی، غیر قانونی

3- کلماتی براي تحریک مخاطبان تنبل

مثال: آسان، کارآمد، سریع، بدون زحمت، فوری، مشخص، کم، چک لیست، راهنما، بدون هیچ تلاشی، ترفند، میان بر، نکته

4- کلماتی براي تحریک حرص و طمع

مثال: رایگان، هدیه، نقدی، ارزان، تخفیف، از دست ندهید، مقرون به صرفه، عجله کنید، مدت محدود، آخرین شانس، همین حالا، سود، ثروت

5- کلماتی براي افزایش اعتماد

مثال: متخصص، زیرا، چرا، علت، پشتیبانی، تائید، افراد شناخته شده، کارشناس، تضمین، گارانتی، ضمانت برگشت وجه، تست رایگان

6- کلماتی براي ایجاد حس مثبت

مثال: قدردانی، پافشاری، قهرمان، تقویت، با شکوه، افتخار، عزت نفس، امید، انگیزه، احترام، تغییر، منحصربه فرد، توانمند، باور، پرطرفدار

7- کلماتی براي ایجاد حس لجبازی

مثال : ممنوع، قاچاق، یواشکی، غیرمجاز، محرمانه، پنهان، غیرقانونی، خصوصی، دشمنی، دشمن

اکسپلور اینستاگرام چیست

 

عنوان هایی که در 2022 شما را به اکسپلور می برند

 کل آموزش همین عنوان است. هم اکنون وقت آن است که دارای هر کسب و کاری که هستید در مورد سال ۲۰۲۲ صحبت کنید! ابتدا چند مثال میزنیم و بعد از آن چند فرمول ارائه میدهیم که فقط کافی است داخل آن کلمات مرتبط با کسب و کار خودتان را قرار دهید:

 • آقایون ! سال ۲۰۲۲ این رنگها را بپوشید
 • کیف و کفش هایی که ۲۰۲۲ مد میشود!
 • ترند های لباس شب در ۲۰۲۲ چیه؟
 • سال ۲۰۲۲ کدام عمل زیبایی متقاضی بیشتری خواهد داشت؟
 • جنیفر لوپز سال ۲۰۲۲ چه ادکلنی رو انتخاب میکنه؟
 • استراتژی اپل در سال ۲۰۲۲ چیه؟
 • تغییرات مد در سال ۲۰۲۲ که هر خانمی باید بداند
 • ۵ کاری که در سال ۲۰۲۲ برای کنترل وزن باید انجام بدید

 

این هم چند فرمول :

 •  اولین ……(تصمیم مهم ت/ سفرت / تغییر مهم زندگی ت ) در سال ۲۰۲۲ (چیه ؟/ کیه؟ / کجاست؟ / چه رنگیه؟ / و….)
  برند ….. سال۲۰۲۲ چه رنگبندی عرضه میکنه؟
 • سال ۲۰۲۲ این ………….(نپوش / انجام نده / نخر / نرو و ….)
 •  ۳ دلیل برای …………….در سال ۲۰۲۲
 • مهمترین ……تغییر/محصول / خدمت …….. (اسم یک برند مرتبط با کسب وکارتون) در سال ۲۰۲۲به نظر می رسد که شما حداقل یک عنوان جذاب و اکسپلوری بتوانید بسازید

الگوریتم ۲۰۲۲ اینستاگرام بر چه اساسی شما را به اکسپلور میبرد؟

طبق آخرین توصیه های اینستاگرام برای اینکه پست شما  هرچه بیشتر به اکسپلور  برود باید شرایطی را داشته باشد که
اول
اتفاقاتی هست که بلافاصله بعد از پست گذاری توسط فالوئرهای شما می افتد. به این ترتیب :
 • تعداد و سرعت لایکی که پست شما میگیرد
 • تعداد و سرعت کامنت هایی که میگیرد
 • تعداد اشتراک گذاری
 • تعداد سیو
دوم
سابقه تعامل شما با آن پیج است. تعجب نکنید درست است که طبیعتا پستی که در اکسپلور شما می آید مربوط به پیجی است که نمی شناسید اما الگوریتم اینستاگرام میگوید: اگر قبلا با پستی آن پیج تعامل کرده باشید ولی فالو نکرده باشید ما پست های آن فرد را بیشتر در اکسپلور شما قرار میدهیم. چرا؟ چون قبلا سیگنالی از شما دریافت کردیم که نشون میدهد به آن پیج و محتوای آن علاقه دارید.
سوم
سابقه شماست. یعنی  با توجه به پیج هایی که فالو کردید و با آنها تعامل کردید اینستاگرام در اکسپلور شما، پست هایی مشابه از پیج های مشابه را می آورد.
چهارم
مربوط به سابقه آن پیج است. اینکه  اخیرا خود آن پیج از مخاطبین خودش چقدر تعامل میگیرد و گرفته است. پس باز هم اولویت، فالوئر های خودتان است و این که چقدر بتوانید آنها را درگیر کنید تا زمان بیشتری در پیج شما صرف کنند.
در نهایت الگوریتم 2022 اینستاگرام روی نوع محتوا از نظر رعایت قوانینی که از دید کپی رایت، محتوای غیر اخلاقی و مجرمانه دارد در اکسپلور نسبت به فید حساسیت بیشتری دارد.

 
 

چگونه با آپدیت جدید به اکسپلور اینستاگرام برویم؟

 

 
آپدیت اخیر اینستاگرام مربوط به لایک کردن استوری هاست. یکی از نکات خیلی مهمی که می توانید برای افزایش پروفایل ویزیت خود استفاده کنید، لایک کردن استوری کسانی است که می خواهید توجه آنها به شما جلب شود. پروفایل ویزیت یکی از مهمترین المان های الگوریتم اینستاگرام برای رفتن پست های شما به اکسپلور است. بنابراین هرچه می توانید موقع دیدن استوری ها آنها را لایک کنید تا مالک آن پیج توجه اش به شما جلب شود و تمایل به دیدن پیج شما پیدا کند.  در این صورت حداقل یک پروفایل ویزیت گرفته اید و بهتر است که محتوای شما طوری باشد که فرد احساس کند می خواهد، بقیه پست های شما را هم ببیند. حتما از این آپدیت جدید به نفع افزایش پروفایل ویزیت خود استفاده کنید.

 

تفاوت الگوریتم اینستاگرام در اکسپلور و ریلز

 

 

 ریلز

 • اولین چیزی که در مورد ریلز برای اینستاگرام مهم است activity ماست. یعنی فعالیت و کارهایی که ما الان انجام می دهیم.
 • دومین مورد، سابقه فعالیت ماست. یعنی اینکه قبلا چقدر مطلب مشابه نسبت به موضوعی که الان ریلز میگذاریم، گذاشتیم و چقدر نسبت به موضوعات مشابه در پیج های دیگر واکنش نشان دادیم.
 • اطلاعات در مورد خود ریلز می باشد. چقدر در اولین زمانهایی که ریلز را منتشر کردیم از فالوئرهای خودمان لایک ، کامنت، سیو، شیر گرفتیم.
 • اطلاعاتی در مورد خود ما و پیج ماست. آیا این ریلز به موضوعی که پیج در مورد آن فعالیت می کند ارتباطی دارد یا خیر؟

 اکسپلور

اولین چیزی که مهم است میزان تعاملی است که در ابتدای پست گذاری، فالوئرهای خودمان به ما پست دارند: لایک، کامنت، سیو و شیر گرفتیم. بعد سابقه و بعد از آن فعالیت های ما مهم است و در آخر مانند ریلز، سابقه پیج ما. دقت کنید که این ریزه کاری ها بسیار مهم است تا وقتی که پست یا ریلز را منتشر می کنیم. بیشتر وایرال شود و به افراد جدیدتری که ما را نمی شناسند اما به موضوع پیج ما و کسب و کار ما علاقه و یا نیاز دارند نشان داده شود.