تولید محتوا ویدئویی در اینستاگرام

نکات مهم در تولید محتوای ویدئویی در اینستاگرام

آنچه در این مقاله می خوانید :

همه ما می دانیم که تولید محتوای ویدئویی از عوامل مؤثر بر تولید محتوا برای اینستاگرام است. که اگر درست تولید شود باعث  افزایش تعداد بازدید کنندگان می شود. اما آیا با افزایش تعداد بازدیدکنندگان از ویدئوهای ما، امتیاز پیج ما بالا می رود؟

 

آیا تعداد بازدید ویدئوها در اینستاگرام مهم است؟

 

 

با توجه به آپدیت جدید اینستاگرام، فکر می کنم دیگر عدد ویو (تعداد بازدید ویدئو) خیلی برای ویدئو مهم نیست. اما دلیل این چیست؟

در الگوریتم 2022 اینستاگرام، برای ویدئوهای زیر یک دقیقه هم آمار کاملتری را داریم. یعنی می بینیم که چند درصد از بازدید کننده های ما ویدئو را تا آخر مشاهده کرده اند. که این معنی را می دهد که عدد ویو دیگر مثل سابق اهمیت ندارد. در حقیقت چیزی که الان مهم است، میزان ماندگاری مخاطبین بر روی ویدئوهای ماست.  و این یعنی مجموع زمانهایی که مخاطب بر روی ویدئو های ما میماند. عدد ویو یا تعداد بازدید ویدئو، حتی زمانی که مخاطب سه ثانیه بر روی ویدئوی ما بماند نیز بالا می رود. اما چیزی که مهم است مجموع زمانهایی است که مخاطبین و افراد بر روی ویدئو مانده و آن را مشاهده کرده اند. به این زمانها time on post می گویند و این است که باعث شده ویدئوها و پستهای ما وایرال شود و به اکسپلور و هشتک برود. پس بهتر است در هنگام تولید محتوای ویدئویی دقت کنیم و به گونه ای این کار را انجام دهیم که مخاطبین ما تا انتها و آخرین لحظات بر روی ویدئوهای  ما بمانند تا ویدئوهای ما وایرال شود و به اکسپلور و هشتک برود و هم افراد جدید زیادی با ما آشنا شوند.

 

بخش های اصلی یک محتوای ویدئویی در اینستاگرام چیست؟

هر محتوای ویدئویی که تولید میشود باید از سه بخش تشکیل شده باشد:

بخش اول: نکته کلیدی یا مرز آن محتواست. یعنی چیزی که می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم.

بخش دوم: قسمت پشتیبانی کننده است. یعنی گفتن جملات و نکاتی که از مغز ایده و محتوای ما پشتیبانی کند. در مورد این نکات توضیح بیشتری داده و مزایا و فواید آن را بازگو کند.

بخش سوم: باید از جملاتی استفاده کنیم که حالت رفرنس داشته باشد و اعتماد مخاطب را جلب کند. مانند گفتن آمارو تجربه مشتریان مان، مزایای انجام کار و اینکه با انجام دادن یا ندادن اینکار چه اتفاقی می افتد.

برای تولید محتوای ویدئویی باید این سه کار را انجام دهیم و در انتها دعوت به اقدام را هم فراموش نکنیم.

 

نکات تولید محتوای ویدئویی در اینستاگرام چیست؟

 

 

نکاتی که برای افزایش بازدید ویدئو باید رعایت کنید و قبل از تولید محتوای ویدئویی باید انجام بدهید تا بتوانید ویدئو های بهتری  آماده کنید و فالوئر ها را درگیر کنید:

نکته اول: خیلی راحت بگویم که حفظ کردن کل متن  و تلاش برای گفتن کلمه به کلمه آن، نه تنها خوب نیست، بلکه محتوا را از جذابیت و واقعی بودن دور کرده و شبیه اخبار میکند!

نکته دوم: کلمات کلیدی که باید درون ویدئو در مورد آن صحبت کنید را بنویسید.

نکته سوم: برای هر نکته کلیدی  یک جمله بنویسید تا بدانید چه چیزی باید بگویید.

نکته چهارم: اگر بیشتر از دو دقیقه ویدئو طول کشیده میشود، حتما سعی کنید در انتها یک جمع بندی خیلی کوتاه  تیتر وار داشته باشید تا مخاطب گیج نشود.

نکته پنجم: دعوت به اقدام آخر را فراموش نکنید. حتما از مخاطب بخواهید که برای سفارش یا کسب اطلاعات بیشتر یا قیمت یا … تماس بگیرد یا دایرکت پیام بدهد.

نکته ششم: مهم ترین نکته این است که در همان ۵ تا ۱۰ ثانیه اول باید بگویید در مورد چه چیزی قرار است صبحت کنید.  در حقیقت مهم ترین چیزی که  مخاطب بعد از دیدن این ویدئو یاد میگیرد چیست ؟