پیشرفت پیج های موفق اینستاگرام

10 عامل پیشرفت پیج های موفق اینستاگرام

آنچه در این مقاله می خوانید :

اینستاگرام اخیرا از تعدادی از تولیدکنندگان محتوا که مورد پسند خودش بوده اند پرسیده است که دلیل موفقیت شما چیست، این افراد تجربیات و دلایل موفقیت و پیشرفت خودشان در اینستاگرام را در  قالب یک سری نکات بیان کرده اند. این نکات چون طولانی است من آن را به صورت تیتروار بیان می کنم و در ادامه به بررسی موارد مهم می پردازم.

 

دلایل پیشرفت پیج های اینستاگرام

 

 

1- در ابتدا هدف خود را از راه اندازی پیج بگویید و اینکه چرا مخاطب باید شما را دنبال کند؟

2- یک کاراکتر و شخصیت از خودتان به مخاطب نشان دهید که واقعا هستید. کاراکتر سازی کنید یعنی از خودتان شخصیتی بسازید و به مخاطب نشان بدهید که با شخصیت واقعی شما منطبق باشد و هم اینکه تفاوت هایی با دیگران داشته باشد. ” از روی دیگران کپی نکن “

3- این مورد را که اکثرا به آن اشاره کرده اند استراتژی محتوایی است. همان چیزی که من در تولید محتوا برای اینستاگرام به آن اشاره کرده ام: تقویم محتوایی، برنامه محتوایی و استراتژی تولید محتوا داشته باشید. و بدانید که قرار است مثلا در یک ماه آینده در چه زمینه ای صحبت کنید و چرا باید این موضوع را به مخاطبتان بگویید.

4- آموزش: شما باید برای تولید محتوای خوبف آموزش های لازم مرتبط با مهارتی که در پیج تان در مورد آن صحبت می کنید را دیده باشید. در کنار این، باید آموزش های مرتبط با اینستاگرام مارکتینگ و تولید محتوا را هم دیده باشید و یاد داشته باشید. البته تاکید کردند که سخت نگیرید یعنی برای اینکه یک ویدئوی خوب در پیج تان قرار دهید نیازی نیست از تمام امکانات دوربین و فیلمبرداری و .. برخوردار باشید. با یک دوربین ساده و موبایل هم می توانید یک محتوای خوب تولید کنید مشروط بر اینکه خود محتوا خوب باشد و در آن حرف خوب بزنید، حرفی بزنید که به درد مخاطبتان بخورد.

5- جامعه ای را که با خود همراه کرده اید (مخاطبین تان) باید شما را برای مهارتتان دنبال کنند، برای مهارت و محصول و خدماتی که ارائه می دهید شما را دنبال کنند.  این اطلاع رسانی به عهده شماست. شما باید بتوانید ارتباط خوبی با مخاطبتان برقرار کنید.

6- زیاد خود را درگیر نظرات مخاطبین نکنید! اینکه به نظر فالوورهایتان اهمیت بدهید بسیار خوب است و حتی از آنها بپرسید که چه چیزی دوست دارند و می پسندند که شما تولید کنید. اما نباید این نظرات را صددرصدی نکنید، یعنی نباید هر چیزی را که آنها خواستند شما انجام دهید. چون این باعث می شود از خودتان فاصله بگیرید. حتی جمله زیبایی گفته اند که ” لایک هایتان را پنهان کنید.” نگذارید تعداد لایک ها به شما فشار بیاورد و شما را از نظر فکری درگیر کند.

7- داشتن یک سری مرزها در پیج: اگر شما در کنار موضوع کاری تان، مثلا می خواهید بلاگری هم بکنید نباید مخاطب را زیاد وارد زندگی خصوصی تان کنید تا لایک و کامنت بگیرید. بیشتر از یک  حدی در پیج های کاری، نباید از زندگی شخصی تان اکران کنید. این موضوع را در مطلب آموزش بلاگری در اینستاگرام به طور کامل توضیح داده ام.

8- رشد طولانی مدت اتفاق می افتد. رشد اورجینال واقعی  یک شبه و یک روزه، با یک تبلیغ و کارهای انفجاری و… معمولا نیست. ممکن است نقطه عطفی باشد و مثلا یک پست تان خیلی ترند شود. اما باید بدانید که ” رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.”

9- الگوریتم اینستاگرام: شما باید الگوریتم را با آزمون و خطا در پیج خودتان کشف کنید. با توجه به واکنش و علایق مخاطبین تان به سمت الگوریتم بروید. الگوریتم را به صورت یک فرمول ریاضی نگاه نکنید.  این خیلی مهم است. من بارها تاکید کرده ام که با توجه به نیاز مخاطبتان راه را ایجاد کنید و او را به سمت خودتان بکشید.

10-خلاقیت را با تولید هر نوع محتوایی اشتباه نگیرید. خلاقیت خوب است اما شما باید محتوایی تولید کنید که در حد و شأن پیج و کسب و کارتان باشد.

 

در مجموع خودت را بیان کن و به پیشرفت خودت به عنوان یک دانش و هنر، بپرداز. سعی نکن برای چیزی که برایت مفید است و به درآمدزایی میرسی هرکاری را انجام دهی. اینستاگرام در این تحقیق از افرادی استفاده کرده که به اندازه کافی پیج و محتوای مفید و مؤثری داشته اند هرچند که تعداد فالوئرها مهم نبوده و از فالوئر زیر صد تا چند میلیونی در بین آنها دیده می شود.